Страница 1 от 1

Режим на лични контакти-въпрос

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2013, 10:08
от veneli
Здравейте.
Според съдебно решение бащата на детето ми ще вижда след една година детето всяка първа и трета събота с преспиване до неделя 18ч както и половината време през официалните и лични празници на детето.
Дотогава обаче / тоест към настоящият момент / е ограничен да вижда детето 6 месеца в мое присъствие и 6 месеца за определени часове без приспиване.
Отсега е започнал да прави сметки какво според него означавало половината време през тези празници и според него също това означава ,че на неговия рожден ден,в деня на бащата,именния му ден и т.н. - все негови лични празници ще го взема при себе си.
Аз обаче не съм съгласна макар и да не му тълкувам нищо по темата все още.Смятам,че лични празници на детето не е = на лични празници на родителя.В решението ясно е написано - лични празници на детето! Не съм чувала в България деня на бащата да е официален празник в БЪЛГАРИЯ.Вие какво мислите по въпроса?Права ли съм и ако не предам детето на рожденния ден на бащата,имения ден на бащата и в деня на бащата и т.н. подлежа ли на санкция от съда? :oops: :?

Re: Режим на лични контакти-въпрос

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2013, 11:27
от sunrise
Леле , че шарен пост.Явно голяма война се вихри при Вас.
А може ли да попитам нещо:Празниците на Вашия баща и майка , като свои празници ли чувствате или са ден , като всички останали?
Какъв е проблема , ако човекът действително държи да сподели важните за себе си моменти с детето си. Ако го прави обаче само за да Ви дразни, той сам ще се откаже пред отговорността , която ще следва да поеме. Имала съм такива случаи в практиката. Бащата много искаше, за да ядосва майката, но когато съдът му присъди такъв режим , той сам се отказа, защото осъзна ,че вземането на детето по тези празници са и разходи за подаръци, почерпки и т.н.

Re: Режим на лични контакти-въпрос

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2013, 09:02
от veneli
Не,аз война не водя.
По принцип само се защитавам.И детето си.Сега много мога да изпиша за бащата като личност.
Изобщо не може да се грижи за дете,безотговорен,развива странни теории за каляване на дете и в тях племеничето му спи зимата в къща в неотоплявана стая с шапки навлечено и плетени дрехи и също според него е нормално да се извежда детето във сняг,вятър и дори дъж понеже в Норвегия така правели .. а бе смешник пълен.Ако не беше толкова сериозно щеше да ми е смешно.Но ми е наистина много притеснено.
Да не говорим и колко е агресивен и как излъга в съда , че цяла година е плащал издръжки а аз съм ги изхвърляла в коша и като го осъдиха да ги плати накуп за една година и започна да ми крещи по телефона и пак някви заплахи и т.н.Няма оправия.
Тълкувателно решение може ли да се направи на това решение за да се прецизира точно какви са тези официални и лични празници.Аз разбирам личните празници на детето - рождения ден на детето и имения му ден,деня на детето.Та утре и неговата майка може да иска на нейните рожденни дни и имени и т.н. щом по вашата логика все са празници на детето ...не знам затова питам.Вече имах сблъсъци и с нея.Убедена съм и че ще настройват детето против мен и дори бащата иска да ходи в детската градина при детето макар да няма право!

Re: Режим на лични контакти-въпрос

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2013, 09:35
от ivan_lawyer
Има нужда от възпитание на едно дете.

Мъжкото възпитание е необходимо, даже нужно. Имам впечатления от възпитани от майки деца, независимо, че са добре възпитавани, все пак.

Ако е момче трябва да развие ловните си инстинкти и търпението на земеделец. Ако е друго, трябва да умее други неща.

После трябва реализация в едно доста усложнено общество, с доста условности и придържане към етични норми.

Re: Режим на лични контакти-въпрос

МнениеПубликувано на: 20 Окт 2013, 17:54
от sunrise
Искайте тълкуване на решението, но бащата винаги може и да поиска промяна в режима , ако тълтуването не го удовлетворява. Казвам Ви като майка първо и второ като юрист:От Вашата война има само една жертва и то е собственото Ви дете. Какво лошо има да е на рожден ден на баща си , че и бабата?