Я да видим -
Наредба 7 от 2003 гКакво се знае:
1. показател за площ - 840 кв.м;
2. показател за плътност (П застр.) - 40% ;
3. показател за интензивност (К инт.) - 1,2;
4. показател за процент на озеленяване (П озел.) - няма информация.
Щом височината е до 10 м. - значи става дума за район с ниско застрояване - чл. 23, ал. 1, т. 1 от ЗУТ.
Освен идентификатор на имота - за който говори г-н
ivanov_p - ще има нужда да се каже и разположението на новата сграда в самия имот. Дали е свободно или свързано - спрямо съседен имот, дали външната линия на застрояване съвпада с уличната регулационна линия, местата на вътрешните линии на застрояване, дълбочината на застрояване ...
От наличната информация може да се сметне:
Застрожено площ - до 336 кв.м.
„В застроената площ не се включват наддаването над цокъла на сградите, терасите, външните стълби и стълбищните площадки,басейните, рампите, гаражите и другите елементи с височина до 1,2 м от средното ниво на прилежащия терен.“Разгъната застроена площ - до 1008 кв.м.
„В разгънатата застроена площ по ал. 1 се включват и целите площи на балкони, лоджии и тераси в надземните етажи, измерени по външните им очертания, както и застроените площи в подпокривните пространства на сградите.“Колкото до засенчването
Чл. 32. (1) Разстоянието между жилищните сгради на основното застрояване през улицата е по-голямо или равно на височината на жилищните сгради.
(2) Разстоянието между жилищните сгради на основното застрояване през дъното на урегулирания поземлен имот е най-малко един път и половина от височината на сградата, разположена откъм по-благоприятната посока за ослънчаване. При наклонен терен в зависимост от посоката на наклона спрямо по-благоприятната посока разстоянието се увеличава или се намалява с разликата между средните нива на прилежащия терен при двете сгради.
(3) При определяне на разстоянието между сградите по ал. 1 и 2 височината на сградата откъм по-благоприятната посока се намалява с височината на първия и следващите нежилищни етажи на засенчената сграда.