svetelkind написа:Опитали сме всички законни варианти. Сега искаме да ги съдим. КЪДЕ трябва да подадем жалба и трябва ли да има подписи на всички съседи или само решение но ОС?
Заявление за издаване на заповед за изпълнение по реда на чл. 410, ал. 1, т. 1 от Гражданския процесуален кодекс (ГПК) - в Районния съд по местоживеене.
Трябва Ви законосъобразно прието и протоколирано решение на общото събрание на собствениците.
ЗУЕС - Чл. 38. (1) (Изм. - ДВ, бр. 57 от 2011 г.) Решенията на общото събрание се изпълняват в определените в тях срокове. Когато срокът не е определен, решенията се изпълняват в 14-дневен срок от оповестяването им по реда на чл. 16, ал. 7.
(2) (Доп. - ДВ, бр. 57 от 2011 г.) Когато собственик, ползвател или обитател не изпълни решение в определения срок,
председателят на управителния съвет (управителят) може да подаде заявление за издаване на заповед за изпълнение по реда на чл. 410, ал. 1, т. 1 от Гражданския процесуален кодекс. Към заявлението се прилага препис от решението на общото събрание. http://www.srs.justice.bg/81 http://www.srs.justice.bg/srs/images/Zayavlenie-410(3).docГПК - Чл. 410. (1) Заявителят може да поиска издаване на заповед за изпълнение:
1. за вземания за парични суми или за заместими вещи, когато искът е подсъден на районния съд;
(2)
Заявлението съдържа искане за издаване на изпълнителен лист и трябва да отговаря на изискванията на чл. 127, ал. 1 и 3 и чл. 128, т. 1 и 2.
ГПК - Чл. 127. (1) Исковата молба трябва да бъде написана на български език и да съдържа:
1. посочване на съда;
2. името и адреса на ищеца и ответника, на техните законни представители или пълномощници, ако имат такива, както и единния граждански номер на ищеца и номера на факса и телекса, ако има такива;
3. цената на иска, когато той е оценяем;
4. изложение на обстоятелствата, на които се основава искът;
5. в какво се състои искането;
6. подпис на лицето, което подава молбата.
(3) Ако подателят на молбата не знае или не може да я подпише, тя се подписва от лицето, на което той е възложил това, като се посочва причината, поради която сам не е подписал.
ГПК - Чл. 128. Към исковата молба се представят:
1. пълномощното, когато молбата се подава от пълномощник;
2. документ за внесените държавни такси и разноски, когато такива се дължат;
svetelkind написа:...Освен това не допускат инкасатора от ВиК до водомера си и израсходваната от тях вода се разпределя между живущите във входа. ...
При недопускане на инкасатора за период повече от 1 година или в случаите, когато водомерите не са преминали перлиодичен контрол за изправност (на всеки 5 години) - изразходваната вода от абоната, се начислява на база!
Председателя на управителния съвет (управителя) на ЕС, да подаде уведомително писмо да ВиК, за актуалния брой живущи в апартамента и посочете също така, че за период повече от една огдина, не е допускан инкасатор за проверка на водомера.
http://www.sofiyskavoda.bg/default.aspx http://www.sofiyskavoda.bg/docs.aspxsvetelkind написа:...За ел.енергия те също не плащат, а когато EVN им спира тока, те го крадат от съседният апартамент чрез разпределителната кутия в общата стена.
В случаи на кражби (или на опити за кражби) от електричеството на съседни апартаменти (или от общото електричество), своевременно се обърнете за съдействие към правоохранителните органи - РУП - МВР и Районна прокуратура!